KIRIK  Ajaloolised isikud

Wilhelmine von Glehn

FERDINAND THEODOR GEBHARDT
1825 - 1861

Ferdinand Theodor von Gebhardt oli Järva-Jaanis kirikuõpetajaks aastatel 1825–1861. Ta töötas 1851-1865. a ka Konsistooriumi assessorina ning Järva praostina. 1863. a pälvis F. T. von Gebhardt Konsistooriumi  aukraadi.

Ta asutas Järva-Jaani kirikumõisa juurde kuuluvasse Puki karjamõisa omal kulul koolmeistrite seminari, oli ka ise seal õpetajaks. Samuti on ta avaldanud mõned eestikeelsed raamatud.

F. T. von Gebhardt oli abielus Wilhelmine von Glehniga ja nende perekonnas kasvas 4 last: 2 poega ja 2 tütart ning 3 kasulast, keda kasvatati kui omi. Esimene poeg, Eduard Franz Karl von Gebhardt, oli maalikunstnik. Teine poeg, Peter Bernhard von Gebhardt, töötas isa jälgedes Järva-Jaanis kirikuõpetajana (1861–1902). Von Gebhardtite perekonna hauaplats on Järva-Jaani kirikaia kalmistul kiriku idapoolses osas.

← tagasi   ↑ üles