Esmaspäev, 10.12.2018

Tere tulemast

meie koguduse kodulehele! Loodame, et leiate siit vajalikku teavet. Olete oodatud ka meie kirikusse ja pastoraati koguduse eluga tutvuma või kaastööd tegema!

UUDISED »
JÕULUAJAL SOOJA KIRIKUSSE!
Eelmisel aastal võisime jõuluaja jumalateenistusi pidada soojemas kirikus, seda tänu lahkele annetajale, kes tõi kohale kütteseadmed ja kütte. Sellel aastal on meil tänu LEADER ja JÄRVA VALLAVALITSUSE toetusele uued kütteseadmed olemas. Need töötavad diisli ja elektri jõul, tarbides 2,4 liitrit kütet tunnis. Oleme tänulikud kui ka sellel aastal tahaks keegi, enda ja teiste heaolule mõeldes, aidata jõuluaja kirikusse sooja saada. Iga annetus on selleks kogudusele suureks abiks. Oma panuse saate anda, tehes annetuse EELK Järva-Jaani koguduse arvelusarvele EE191010702010401000 märksõnaga „KIRIKU KÜTE“. Tänumeeles ja õnnistust soovides koguduse juhatus ja õpetaja Katrin-H. Melder Loe lähemalt »

JÄRVA-JAANI KIRIKU KÄÄRKAMBRI RESTAUREERIMINE
Käesoleva aasta augustis alustasime Järva-Jaani kiriku käärkambri restaureerimistöödega, kuna käärkambri katus oli avariiline, kahjustatud olid kõik puitkonstruktsioonid, lagi ja müürid, samuti puudub ruumis elektrisüsteem, restaureerimist ootavad ruumi seinad, uksed, aken ja välistrepp. Muinsuskaitseameti programmist „Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ eraldati kogudusele katusetöödeks 10 500 eurot ja sellele lisandus Keskerakonna riigieelarveline sihtotstarbeline toetus 12 000 eurot ehk kokku 22 500 eurot. Oleme väga tänulikud nende toetuste eest! Katuse, müüritööde ja lae restaureerimistööd maksid kokku 28 440.40 eurot, millele lisandus veel projekti autori- ja muinsuskaitselise järelevalve tasu 1560 eurot.
Töödeks puuduva summa leidmiseks kuulutas koguduse nõukogu välja sihtotstarbeliste annetuste kogumise. Südamlik tänu siinkohal kõikidele annetajatele, kes oma abikäe kogudusele ulatasid: Järva Vallavalitsus, Järva Tarbijate Ühistu, Verband des Hauses Schilling e.V., Meelis Mändla, Aivi Orgla, Maimu Plinker, Lea Seppet, Eeka Rõmmelgas, Erika Vahemest, Linda Avi, Elmar Avi, Anne Kaldas, Karen Klandorf, Mairis Niitsalu, Vilma-Viive Melder, Tiina Võsu, Edith Brose ja anonüümsed annetajad! Annetusi kogunes kokku 8 885 eurot. Esimene etapp töödest sai kõigi teie kaasabil 25. oktoobriks lõpuni viidud! Südamlik tänu Kuldstar KS OÜle väga hea töö eest ning Nele Rohtlale Mõisaprojekt OÜst autori- ja muinsuskaitselise järelevalve teostamise eest!
Kuid kogu käärkambri restaureerimine vajab veel lõpule viimist. Ruumis puudub endiselt elektrisüsteem, restaureerimist ootavad ruumi seinad, uksed, aken ning välistrepp. Nende restaureerimistööde maksumuseks on Kuldstar KS OÜ hinnapakkumise alusel 22 031,28 eurot. Seetõttu jätkame annetuste kogumist, sest käärkambri restaureerimise lõpule viimine saab teostuda ikka ühisel jõul. Me ei taha olla lagunemise ükskõiksed pealtvaatajad, vaid ikka need, kes püüavad teha kõik endast oleneva, et meie pühakoda võiks säilida ka tulevastele põlvedele. Restaureeritud käärkambris on võimalik siis talvel läbi viia jumalateenistusi ning ristimis- ja väiksemaid matusetalitusi ja seda juba soojas ruumis.
Järva-Jaani kiriku käärkambri restaureerimist on võimalik jätkuvalt toetada, tehes annetuse EELK Järva-Jaani koguduse arvelusarvele EE191010702010401000 märksõnaga „KÄÄRKAMBER“. Annetused on tulumaksuvabad ja selle saamiseks palume ülekande selgitusse märkida lisaks isikukood. Jumal õnnistagu kõiki lahkeid annetajaid ja toetajaid!
Õnnistussooviga koguduse juhatus ja õpetaja Katrin-Helena Melder
Loe lähemalt »

Armas Järva-Jaani koguduse liige ja toetaja!
Lõikustänupüha on jäänud selja taha ja läheme vastu hingedeajale. See on esimeseks märgiks, et aasta hakkab peagi lõppema ja koguduses on taas aeg rääkida annetustest ja annetamisest. Südamlik tänu kõikidele, kes on teinud oma selle aasta liikmeannetuse. Eriliselt täname teid, kes te toetate kogudust igakuiselt. 23. oktoobri seisuga on liikmeannetusi laekunud 62-lt koguduseliikmelt kokku 3142,50 eurot. Koguduse nõukogu on eelarvesse arvestanud aga 180 liikme panuse ehk 6400 eurot. Igal aastal on eelarvesse planeeritu täitunud ning tahame loota ka käesoleval aastal liikmete heale tahtele, ohvrimeelsusele ning oma kogudusest ja kogudusetööst hoolimisele. Paraku on meie liikmete seas suur hulk koguduse ja kiriku suhtes ükskõikseid inimesi või ehk neid, kes tunnevad, et saavad koguduseta hakkama. Kuid meie ühine ülesanne on kogudusetöö ja samuti pühakoda alles hoida järeltulevale põlvele, aga ka neile, kes soovivad mõne aasta pärast siiski oma lapsi ristida, leeriõnnistusest osa saada, abielu laulatada või lähedast igaviku teele saata. Iga leeris käinud liige saab anda kogudusetööks oma nähtava panuse just liikmeannetusega. Liikmeannetuse suuruseks on 1% aasta netosissetulekust, õpilastele ja püsiva sissetulekuta liikmetele 15 eurot aastas. Liikmeannetust saab teha pangaülekandega EELK Järva-Jaani koguduse arveldusarvele EE191010702010401000 SEB pangas märksõnaga „liikmeannetus“ või koguduse kantseleis (Pikk 54) teisipäeviti ja neljapäeviti kella 10-13. Toetusannetusi saab teha iga heasoovija, märkides pangaülekandele sõna "annetus". Aidake oma kogudusel püsida ja kogeda iga liikme toetuse läbi ka Jumala õnnistust ja heldust!
Tänumeeles ja õnnistust soovides
Koguduse juhatus ja õpetaja
Loe lähemalt »

LÄHIAJAL TOIMUB »
T, 11.12 kl 09:30-10:00 Hommikupalvus

T, 11.12 kl 10:00-13:00 Kantseleitund

K, 12.12 kl 18:00-20:00 Koguduse õpetaja osaleb EELK LNÜ üldkoosolekul Tallinnas, ass

N, 13.12 Järva-Jaani eakate jõulupidu Järva-Jaani kultuurimajas, koguduse õpetaja tervitus

N, 13.12 kl 10:00-13:00 Kantseleitund

Vaata rohkem »

Tähte nähes rõõmustasid nad üliväga.
Mt 2:10
VEEBRUAR 2018