JUMALATEENISTUS  Jumalateenistus

Palvus

Jutlused ja kõned

Jumalateenistus

Järva-Jaani kirikus toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval ja suurtel kirikupühadel kell 11.00. (Jõuluõhtu ja Vana-aastaõhtu jumalateenistused on erandina kell 17.00. Surnuaiapüha jumalateenistused toimuvad juunikuu viimasel pühapäeval kell 11.00 Kirikaia kalmistul ja kell 13.00 Metsakalmistul ning juulikuu viimasel pühapäeval kell 11.00 Tornialuse kalmistul).

Jumalateenistus kestab ligikaudu 1 h. Kuna kirik on kütteta, siis soovitame külmal ajal ennast soojalt riidesse panna.

Pühapäevane jumalateenistus on koguduseelu keskne sündmus, mille abil võime erilisel viisil kogeda Jumala lähedalolu. Jumal teenib meid siin oma andide ja kohaloluga ning seeläbi suudame meiegi Teda teenida, armastades Jumalat ja oma ligimest. Kindlasti tasub oma nädala kalendrisse planeerida ja võtta aega jumalteenistusel osalemiseks ja sellesse süvenemiseks, sest jumalateenistusele tulnutena saame usaldada Jumalale oma mured ning vastu võtta Temalt armu ja jõudu uueks nädalaks. Siin on võimalik leida rahu ja uut tahet eluteel astumiseks, tarkust oma suhete kordaseadmiseks, julgust raskustes püsima jäämiseks, lohutust kurbuses.

Jumalateenistusel on kindel kord, mis aitab meil üheskoos jumalateenistusel teenida ehk siis kaasa mõelda, palvetada ja laulda. Jumalateenistuse korda on võimalik jälgida ja õppida lauluraamatu abil, mille saab võtta kirikust sissekäigu juurest laualt.

Jumalateenistust peetakse kirikuõpetaja käsiraamatus ehk Agendas antud korra järgi.
Piiblilugemiste kava on antud kirikukalendris, koguduselaulud on valitud vastavalt pühapäeva teemale.

Jumalateenistuste toimumisajad »