JUMALATEENISTUS  Kirikulise meelespea

Palvus

Jutlused ja kõned

Kirikulise meelespea

• Jumalateenistus on avalik ja avatud kõigile inimestele. Kiriku teadetetahvlilt saab teavet jumalateenistuste ja koguduse ürituste kohta.
  • Kirikukellade helin annab märku jumalateenistuse algusest. Kirikusse astudes seisatatakse hetkeks palveks. Mehed võtavad mütsi peast.
  • Jumalateenistusele tullakse õigeks ajaks ja ollakse kohal kuni lõpuni. Hilineja püüab leida endale koha teisi segamata.
  • Mobiiltelefon lülitatakse kirikus välja.
  • Kiriku ukse juurest laualt saab võtta lauluraamatu või laululehe. Jumalateenistuse kord on lauluraamatu lõpus. Lauluraamat tagastatakse jumalateenistuse lõpus, laululehe võib kaasa võtta.
  • Kirik elab annetustest. Kiriku ukse juures on meil selleks otstarbeks pandud korjanduskarp. Rõõmsa ja tänuliku südamega tehtud annetus on õnnistuseks nii kogudusele kui ka annetajale enesele.
  • Meil on tavaks, et algusliturgia, pühakirja lugemise, usutunnistuse, armulaualiturgia ja õnnistamise ajal seistakse, austades nõnda Jumalat, kelle sõna kuuleme ja kelle poole palvetame.
  • Kirikust minnakse välja peale seda, kui on väljunud õpetaja. Kui on tingimata tarvis lahkuda enne jumalateenistuse lõppu, on seda sobilik teha koguduselaulu ajal.
  • Meie koguduses on tavaks soovida inimestele kirikust väljumisel õnnistust käepigistusega.