KÄÄRKAMBRI RESTAUREERIMINE
23.02.2018

Järva-Jaani kiriku tornikiivri ja katuste restaureerimine sai alguse 2013. aastal ja jõuab k.a. lõpule. Esmalt restaureeriti tornikiiver, seejärel kooriruumi katus ning kahel viimasel aastal  oli töös kiriku pikihoone katus. Muinsuskaitseameti "Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018" programmist eraldati meie kiriku käärkambri restaureerimiseks k. a. 10 500 eurot, millele lisandub riigieelarveseaduse eraldis 12 000 eurot, kokku 22 500 eurot. Tööde maksumuseks on aga Tafrix OÜ hinnapakkumise alusel 28 723 eurot. Seega, et meie kiriku käärkamber saaks restaureeritud ja kõik tööd lõpule viidud, vajame veel lahkete annetajate abi puuduva osa ulatuses ehk 6 223 eurot. Kuna katusekate on olnud pikka aega avariiline, siis on kahjustatud kõik puitkonstrukstsioonid, lagi ning seinad. Samuti vajab ruum uut elektrisüsteemi. Järva-Jaani kiriku käärkambri restaureerimist on võimalik toetada, tehes annetuse EELK Järva-Jaani koguduse arvelusarvele  EE191010702010401000 märksõnaga KÄÄRKAMBER. Jumal õnnistagu kõiki lahkeid annetajaid ja toetajaid!

Õnnistussooviga

Katrin-H. Melder