Kolmapäev, 08.04.2020

Tere tulemast

meie koguduse kodulehele! Loodame, et leiate siit vajalikku teavet. Olete oodatud ka meie kirikusse ja pastoraati koguduse eluga tutvuma või kaastööd tegema!

UUDISED »
KOGUDUSEELU ERIOLUKORRAS!

Miks sa oled nii rõhutud, mu hing, ja nii rahutu mu sees? Oota Jumalat, sest ma tahan teda veel tänada ta palge abi eest! Ps 42:6

Head Järva-Jaani koguduse liikmed ja sõbrad!
Seoses Vabariigi Valitsuse välja kuulutatud eriolukorraga ja EELK Konsistooriumi korraldusega koroonaviiruse haiguse COVID-19, oleme ka oma koguduseelus teinud muudatusi:
1. Jumalateenistusi pühapäeviti ei toimu kuni uue korralduse saabumiseni, millest aegsasti teada anname. Jumalateenistuse ajal pühapäeviti kella 11.00-12.00 on Järva-Jaani kirik palvehetkeks avatud, võimalus on süüdata küünlaid, kuulata piiblilugemisi ja palvetada. Hoidume kätlemisest ja pinkides hoiame distantsi.
2. Täiskasvanute leerikooli algus, mis oli planeeritud pühapäevale, 22. märtsile lükkub edasi. Leerikooli uuest ajast anname aegsasti teada.
3. Pühapäevakooli tunnid pastoraadis lükkuvad edasi eriolukorra lõppemiseni.
4. Matusetalitused toimuvad vastavalt vajadusele.
5. Mure, abi ja toetuse soovi puhul võib julgesti pöörduda koguduse õpetaja Katrin-H. Melderi poole telefonil 53435774 või meiliaadrssil: katrinmelder@hotmail.com. Pihi ja armualaua soovi korral on võimalik eraviisiliselt õpetajaga aega kokku leppida.
6. Raadio 7 ja Pereraadio vahendusel on võimalik kuulata piibitunde ja muud vaimulikku programmi ning Vikerraadiost ja Klassikaraadiost hommikupalvusi. Lugegem ka ise Piiblit.
7. Palvetagem oma maa ja rahva eest! Palugem viiruse tõttu hukkunud inimeste hingede ja haigestunute pärast; palugem õnnistust arstidele ja meditsiinipersonalile, kes haigeid ravivad ja nende eest hoolistevad; kõigi ametnike ja otsustajate pärast, et Jumal annaks neile kannatlikku ja tasakaalukat tarka meelt õigete sammude astumiseks ja otsuste langetamiseks; hingerahu ja meelekindluse pärast kõigile inimestele; kogu tekkinud olukorra lahenemise pärast Eestis ja kogu maailmas; et Issand Kristus hinge ja ihu arstina oleks ise kõiki tervendamas ja õnnistamas!
Issanda rahu täitku meid ja saatku meid ka eriolukorras!

Loe lähemalt »

SEMINAR REIS USUMAALE
SEMINARI REIS USUMAALE esimene kokkusaamine toimub 17. aprillil kell 18.00 Järva-Jaani pastoraadis. Seminari viivad läbi Merike Schümers-Paas ja Michael Schümers Saksamaalt. Registreerimine 13. aprillini e-postile katrinmelder@hotmail.com. Rohkem infot: Katrin-Helena Melder 53 435 774. Loe lähemalt »

RISTIMISE FOTODE JA ESEMETE NÄITUS JÄRVA-JAANI KIRIKUS
Käesoleval aastal möödub 800 aastat Keitise (Järva-Jaani) esmamainimisest Hendriku Liivimaa kroonikas. Kuna esmamainimine on seotud ristimisega, siis oleme tänavuse aasta koguduses pühendanud ristimise teema käsitlemisele. Oleme selleks ette valmistamas mitmeid üritusi, millest ka aegsasti teada anname. Meie üheks sooviks on kirikus avada reedel, 5. juunil näitus ristimise fotodest ja ka esemetest (kleidid, küünlad, ristid). Palume siinkohal Teie abi. Kui Teil on perekonnas või suguvõsas säilinud vanu fotosid ristimisest või esemeid ja sooviksite neid kirikus suveperioodil eksponeerida, siis palume võtta ühendust koguduse õpetaja Katrin-Helena Melderiga telefonil 53435774 või meiliaadressil: katrinmelder@hotmail.com. Ristimise fotosid ja esemeid ootame 20. maiks 2020. Loe lähemalt »

TÄISKASVANUTE LEERIKOOLI ALGUS LÜKKUB EDASI!
LEERIKOOL TÄISKASVANUTELE algab eriolukorra lõppemisel kirikus, millele järgneb esimene leeritund pastoraadis. Uue aja anname teada aegsasti. Kevadisse leerikooli ootame kõiki soovijaid, vanuse ülempiiri ei ole. Leerikooli programm on huvitav, käsitledes kristlikke teemasid kaasaegses kontekstis. Leeriõnnistusest osasaamine annab õiguse kõikideks kiriklikeks talitusteks sh laulatuseks, samuti saab seejärel tuua oma lapsed ristimisele ja olla ise ristivanemaks. Käesoleval aastal möödub 800 aastat Keitise (Järva-Jaani) esmamainimisest Hendriku Liivimaa kroonikas. Kuna esmamainimine on seotud ristimisega, siis oleme tänavuse aasta koguduses pühendanud ristimise teema käsitlemisele, mis tipneb piduliku jumalateenistusega pühapäeval, 21. juunil kell 11.00, kus ristib peapiiskop Urmas Viilma. Kui soovid saada ristitud sellel erilisel päeval või tuua ristimisele oma lapsed, siis võta aegsasti ühendust koguduse õpetaja Katrin-Helena Melderiga telefonil 53435774 või meiliaadressil: katrinmelder@hotmail.com.
Leerist lähemalt on võimalik lugeda koguduse kodulehelt:
http://jarva-jaani.eelk.ee/sisu.php?lehe_id=36&alamlehe_id=64&alamlehe2_id=0 Loe lähemalt »

NOORTE LEERILAAGER KOOSTÖÖS JÄRVA-JAANI JA RISTI KOGUDUSTEGA
Noorte leerilaager toimub 24.-26. aprillil Järva-Jaani pastoraadis. Registreerimine 6. aprillini e-postile katrinmelder@hotmail.com. Rohkem infot: Tene Metsma 55 28 829 või Katrin-Helena Melder 53 435 774. FB: EELK Järva-Jaani Ristija Johannese kogudus.  Loe lähemalt »

LÄHIAJAL TOIMUB »
N, 09.04 kl 10:00-13:00 Kantseleitund

R, 10.04 kl 11:00-12:00 Jumalateenistus. Suur Reede

P, 12.04 kl 11:00-12:00 Jumalateenistus. KRISTUSE ÜLESTÕUSMISE PÜHA.

T, 14.04 kl 10:00-13:00 Kantseleitund

N, 16.04 kl 10:00-13:00 Kantseleitund

Vaata rohkem »

Viimse vaenlasena kõrvaldatakse surm.
1Kr 15:26
Kolmapäev, 8.4.2020