KIHELKONNAPÄEVAD

„800 aastat Keitise (Järva-Jaani) esmamainimisest“

Käesoleval aastal möödub 800 aastat Keitise (Järva-Jaani) esmamainimisest Hendriku Liivimaa kroonikas, kus räägitakse Ümera lätlaste preestri ja temaga kaasa tulnud preestri Teoderichi teekonnast Järvamaale Lõpekunda ja Keitise külla, kus nad toimetasid püha ristimise talitust. Kihelkonnapäevade keskmes on seetõttu ristimine teema.

Tere tulemast!

KAVA:

Laupäeval, 20. juunil kell 18.00 pastoraadis (Pikk 54) JÄRVA-JAANI KIHELKONNA LEGENDIDE ÕHTU. Pilte näitab ja legende jutustab Silva Kärner.

Pühapäeval, 21. juunil kell 11.00 Järva-Jaani kirikus RISTIMISPÜHA JUMALATEENISTUS. Ristimistalituse viib läbi peapiiskop Urmas Viilma. Kaasa teenivad koguduse õpetaja Katrin-H. Melder ja  koguduse noortejuht Tene Metsma.

Pühapäeval, 21. juunil kell 12.00 Järva-Jaani kirikus RISTIMISTEEMALISE NÄITUSE „KOIDUTÄHT“ avamine. Näituse koostajad koguduse nõukogu liikmed Anneli Linde ja Riina Seire.

Teisipäeval, 23. juunil kell 15.30 Vabadussõjas langenute mälestussamba juures võidutule vastuvõtmine ja ringkäik ajaloolase Rene Viljatiga kirikaias ja Vabadussõjas langenute haudadel küünalde süütamine.